| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | ZAA-ZF2 (CR-Z Hybrid) |
| Body Color | PEARL |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 3 (Note: CR-Z is a 3-door model) |
| Seating Capacity | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.08 m × 1.74 m × 1.40 m |
| Interior Volume (M³) | 9.89 |
| Vehicle Weight | 1,180–1,236 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,600 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~360–420 kg (estimated) |
|
REGULAR
$7 000 000
|
SALE $6 500 000
|
SAVE $500 000
Honda CRZ 2024
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | CRZ |
| Mileage | 4,084 KMmi |
| Year | 2024 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$7 000 000
|
SALE $6 500 000
|
SAVE $500 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | CRZ |
| Mileage | 4,084 KMmi |
| Year | 2024 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Black |