| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | RZ34 (Fairlady Z) |
| Body Color | BLUE (Light) |
| Body Type | Coupe |
| Doors | 3 |
| Seats | 2 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.38m × 1.85m × 1.32m |
| Cubic Volume (m³) | 10.62 |
| Vehicle Weight | ~1580–1680 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1930–1980 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~300–400 kg (estimated) |
|
REGULAR
$18 200 400
|
SALE $17 940 000
|
SAVE $260 400
Nissan FAIRLADY Z 2024
| Condition | Certified Used |
| Body | Coupe |
| Make | Nissan |
| Model | FAIRLADY Z |
| Mileage | 470kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2024 |
| Exterior Color | Blue |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$18 200 400
|
SALE $17 940 000
|
SAVE $260 400
| Condition | Certified Used |
| Body | Coupe |
| Make | Nissan |
| Model | FAIRLADY Z |
| Mileage | 470kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2024 |
| Exterior Color | Blue |
| Interior Color | Black |