| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | CITY |
| Body Color | GRAY |
| Body Type | Sedan |
| Number of Doors | 4 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.55 m × 1.75 m × 1.47 m |
| Interior Volume (M³) | 11.71 |
| Vehicle Weight | 1,150–1,165 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,550 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~385–400 kg (estimated) |
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 200 000
|
SAVE $800 000
Honda CITY 2022
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | CITY |
| Mileage | 9000 KMmi |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | Gray |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 200 000
|
SAVE $800 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | CITY |
| Mileage | 9000 KMmi |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | Gray |
| Interior Color | Black |