| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | FL5 (Civic Type R) |
| Body Color | WHITE |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.60 m × 1.89 m × 1.41 m |
| Interior Volume (M³) | 12.2 |
| Vehicle Weight | 1,445 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,800 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~355 kg (estimated) |
|
REGULAR
$12 000 000
|
SALE $11 440 000
|
SAVE $560 000
Honda Civic 2025
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | Civic |
| Mileage | 468 KM mi |
| Year | 2025 |
| Exterior Color | WHITE |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$12 000 000
|
SALE $11 440 000
|
SAVE $560 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | Civic |
| Mileage | 468 KM mi |
| Year | 2025 |
| Exterior Color | WHITE |
| Interior Color | Black |