| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | 5BA-TE52 (Elgrand) |
| Body Color | GRAY |
| Body Type | Mini Van |
| Doors | 5 |
| Seats | 7 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.97m × 1.85m × 1.82m |
| Cubic Volume (m³) | 16.67 |
| Vehicle Weight | ~1980–2100 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2360–2480 kg |
| Max Loading Capacity | ~380–420 kg |
|
REGULAR
$6 800 200
|
SALE $6 500 000
|
SAVE $300 200
Nissan ELGRAND 2021
| Condition | Certified Used |
| Body | Mini van |
| Make | Nissan |
| Model | ELGRAND |
| Mileage | 20,300kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | GRAY(D) |
| Interior Color | Grey |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 800 200
|
SALE $6 500 000
|
SAVE $300 200
| Condition | Certified Used |
| Body | Mini van |
| Make | Nissan |
| Model | ELGRAND |
| Mileage | 20,300kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | GRAY(D) |
| Interior Color | Grey |