| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | 6AA-FL4 (Civic e:HEV) |
| Body Color | BLUE |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.56 m × 1.80 m × 1.42 m |
| Interior Volume (M³) | 11.61 |
| Vehicle Weight | 1,460 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,800 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~340 kg (estimated) |
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 940 000
|
SAVE $60 000
Honda Civic 2022
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | Civic |
| Mileage | 71,970 KMmi |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | Blue |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 940 000
|
SAVE $60 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | Civic |
| Mileage | 71,970 KMmi |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | Blue |
| Interior Color | Black |