| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | DBA-TE52 (Elgrand) |
| Body Color | BLACK |
| Body Type | Mini Van |
| Doors | 5 |
| Seats | 7 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.92m × 1.85m × 1.81m |
| Cubic Volume (m³) | 16.41 |
| Vehicle Weight | 1930–2000 kg |
| Gross Vehicle Weight | 2305–2385 kg |
| Max Loading Capacity | ~375–455 kg |
|
REGULAR
$4 700 401
|
SALE $4 160 000
|
SAVE $540 401
Nissan ELGRAND 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Mini van |
| Make | Nissan |
| Model | ELGRAND |
| Mileage | 86,020kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 700 401
|
SALE $4 160 000
|
SAVE $540 401
| Condition | Certified Used |
| Body | Mini van |
| Make | Nissan |
| Model | ELGRAND |
| Mileage | 86,020kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |