| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | Nissan |
| Model | Ariya (FE0) |
| Body Color | Pearl |
| Body Type | SUV |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.60m × 1.85m × 1.66m |
| Cubic Volume (M³) | 14.06 |
| Vehicle Weight | ~1,920–2,228 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2,400–2,600 kg |
| Max Loading Capacity | ~400–500 kg |
|
REGULAR
$7 600 400
|
SALE $7 280 000
|
SAVE $320 400
Nissan 2022
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Nissan |
| Mileage | 32,000kmmi |
| Fuel type | Electric |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$7 600 400
|
SALE $7 280 000
|
SAVE $320 400
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Nissan |
| Mileage | 32,000kmmi |
| Fuel type | Electric |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Black |