| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | Nissan |
| Model | Ariya B6 (ZAA-FE0) |
| Body Color | Gray |
| Body Type | SUV |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.59m × 1.85m × 1.65m |
| Cubic Volume (M³) | 14.01 |
| Vehicle Weight | ~1,900–2,000 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2,400–2,500 kg |
| Max Loading Capacity | ~400–500 kg |
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 980 000
|
SAVE $20 000
Nissan 2022
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Nissan |
| Mileage | 49,067kmmi |
| Fuel type | Electric |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | Gray |
| Interior Color | Gray |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 980 000
|
SAVE $20 000
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Nissan |
| Mileage | 49,067kmmi |
| Fuel type | Electric |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | Gray |
| Interior Color | Gray |