| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | DAA-AVC10 |
| Body Type | Coupe |
| Body Color | Gray |
| Doors | 2 |
| Seats | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.70 m × 1.84 m × 1.40 m |
| Volume (M³) | 12.05 |
| Vehicle Weight | 1,740 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,960 kg |
| Max Loading Capacity | approx. 220 kg |
|
REGULAR
$7 500 000
|
SALE $7 384 000
|
SAVE $116 000
Lexus RC 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Coupe |
| Make | Lexus |
| Model | RC |
| Mileage | 47,000kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | SILVER |
| Interior Color | Black Leather |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$7 500 000
|
SALE $7 384 000
|
SAVE $116 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Coupe |
| Make | Lexus |
| Model | RC |
| Mileage | 47,000kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | SILVER |
| Interior Color | Black Leather |