| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | AYZ10 |
| Body Type | SUV |
| Body Color | Red |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.64 m × 1.85 m × 1.65 m |
| Volume (M³) | 14.08 |
| Vehicle Weight | 1,790 kg |
| Gross Vehicle Weight | approx. 2,170 kg |
| Max Loading Capacity | approx. 380 kg |
|
REGULAR
$6 600 000
|
SALE $6 474 000
|
SAVE $126 000
Lexus NX 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Lexus |
| Model | NX |
| Mileage | 40,650kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | Beige |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 600 000
|
SALE $6 474 000
|
SAVE $126 000
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Lexus |
| Model | NX |
| Mileage | 40,650kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | Beige |