| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | DBA-AGZ10 |
| Body Type | SUV |
| Body Color | Black |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.64 m × 1.85 m × 1.65 m |
| Volume (M³) | 14.08 |
| Vehicle Weight | 1,710 kg |
| Gross Vehicle Weight | approx. 2,000 kg |
| Max Loading Capacity | approx. 290 kg |
|
REGULAR
$5 300 000
|
SALE $5 278 000
|
SAVE $22 000
Lexus NX 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Lexus |
| Model | NX |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black Red Leather |
EXTRA FEATURES
Extra Features
- Airbag: Driver france
- Airbag: Passenger
- Alloy wheels France
- Electric side mirror
- Fog Lights
- Hands-Free
- Head-up display
- Heated Seats
- Security System
- Software autoupdate
- Sport Body Kit
- Sport Kit
- Sports package
- Sports suspension
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$5 300 000
|
SALE $5 278 000
|
SAVE $22 000
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Lexus |
| Model | NX |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black Red Leather |