| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | 6AA-ZWA10 |
| Body Type | Hatchback |
| Body Color | Black |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.35 m × 1.77 m × 1.45 m |
| Volume (M³) | 11.13 |
| Vehicle Weight | 1,380 kg |
| Gross Vehicle Weight | approx. 1,760 kg |
| Max Loading Capacity | approx. 380 kg |
|
REGULAR
$4 500 000
|
SALE $4 446 000
|
SAVE $54 000
Lexus CT 2022
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Lexus |
| Model | CT |
| Mileage | 34,930kmmi |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Beige |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 500 000
|
SALE $4 446 000
|
SAVE $54 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Lexus |
| Model | CT |
| Mileage | 34,930kmmi |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Beige |