| Vehicle Attribute | Details |
|---|---|
| Make | VOLKSWAGEN |
| Model | 3HDJHF |
| Body Color | GOLD(D) |
| Body Type | Sedan (5-door) |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.87m × 1.88m × 1.44m |
| Volume (M³) | 13.09 |
| Vehicle Weight | 1,700 kg |
| Gross Vehicle Weight | 2,200 kg (est.) |
| Max Loading Capacity | ~500 kg (est.) |
volkswagen ARTEON 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | volkswagen |
| Model | ARTEON |
| Mileage | 42,100kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | GOLD |
| Interior Color | Black Leather |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | volkswagen |
| Model | ARTEON |
| Mileage | 42,100kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | GOLD |
| Interior Color | Black Leather |