| Vehicle Attribute | Details |
|---|---|
| Make | VOLKSWAGEN |
| Model | AWCZP |
| Body Color | RED |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.08m × 1.75m × 1.44m |
| Volume (M³) | 10.26 |
| Vehicle Weight | 1,290 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,640 kg (est.) |
| Max Loading Capacity | ~350 kg (est.) |
|
REGULAR
$4 800 000
|
SALE $4 758 000
|
SAVE $42 000
volkswagen POLO GTI 2021
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | volkswagen |
| Model | POLO GTI |
| Mileage | 17,000kmmi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | Multi-pattern |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 800 000
|
SALE $4 758 000
|
SAVE $42 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | volkswagen |
| Model | POLO GTI |
| Mileage | 17,000kmmi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | Multi-pattern |